Naša mala knjižnica

Naša mala knjižnica je že leta trajajoč projekt  KUD-a Sodobnost International. V društvu si prizadevajo za dvig bralne kulture ter branje visokokakovostnih knjig. Projekt širijo po slovenskih šolah in vrtcih. Z leti postaja vse bolj obsežen.

Na OŠ Idrija se je nekaj let nazaj sprva vključil en oddelek 5. razreda pod mentorstvom učiteljice Lidije Kacin. Nato se je sodelovanje razširilo na celoten peti razred, od šolskega leta 2020/2021 pa sodelujejo tudi nekatere skupine podaljšanega bivanja.

Učenci na začetku šolskega leta prejmejo lično oblikovane Ustvarjalnike z različnimi nalogami, nanašajočimi se na šest izbranih knjig. Projekt nudi še druge možnosti udejstvovanja ter sodelovanja kot so npr. sestavljanje bralnega vlaka, ustvarjalne, tudi nagradne, naloge, obiski avtorjev in podobno.