Izmenjava knjižnih kazalk 2022 v podaljšanem bivanju

Uradno oktobra 2022, zares pa šele spomladi 2023 smo letos na šoli zaključili z mednarodno izmenjavo knjižnih kazalk.

Sodelovale so tudi 3 skupine podaljšanega bivanja.

V skupini 3. b, 4. a je bila mentorica učiteljica Petra Lapajne, v skupini 4. b, c pa učiteljica Erika Kavčič. Učenci teh so si kazalke izmenjali z zagrebško šolo z imenom Osnovna škola Gračani.

Prav tako v hrvaško šolo so jih poslali učenci skupine 5. b, c, le da so te potovale nedaleč od slovenske meje v šolo z nazivom Osnovna škola Vladimir Nazor Duga Resa. Petošolci so ustvarjali pod mentorstvom učiteljice Anite Vihtelič Janež.

Letošnja tema je bila Branje za globalni mir in življenje v harmoniji, od katere so se nekateri, kot je vidno s fotografiji, nekoliko oddaljili. Kaj hočemo, vzporedno se je godilo tudi svetovno nogometno prvenstvo. 😉